Найдавнішою мовою світу була мова жестів. Коли люди стали передавати інформацію один одному за допомогою звуків, достеменно невідомо. Науково доведено, що коренева мова виникла в південній Європі в кінці льодовикового періоду приблизно 13 – 16 тисяч років тому, але так як народи через мінливий клімат часто мігрували, а деякі взагалі зникали в попелі історії, встановити, якою мовою вони спілкувалися , неможливо.
Першим письмово підтвердженою була мова давніх шумерів. Вона виникла на території міжріччя Тигра та Євфрату у IV тисячолітті до н. е. Саме шумери стали записувати розмовну промову на глиняні таблички, так з’явився клинопис. Термін «шумерська мова» введено в XIX столітті, у шумерів він називався «рідною мовою».
На зміну шумерської мови у II тисячолітті до н. прийшла аккадська мова (друга назва ассиро-вавилонський мова). Як було сказано раніше, народи змінювали один одного, одні царства зникали, інші з’являлися, так поблизу Шумерського царства стало зароджуватися Аккадське царство, яке згодом його й поглинуло, у листах аккадці використовували той самий клинопис. Розвиток торгових відносин призвело до того, що акадська мова стала офіційною мовою міжнародних відносин, навіть знайдено листування єгипетських фараонів зі своїми торговими партнерами цією мовою.
Читайте також: Найлегші для вивчення мови.
Мова Стародавнього Єгипту існувала з часів Раннього царства з 3 тис. до н. е. саме цим періодом датуються перші єгипетські письмена. У єгипетській писемності відсутні голосні звуки, тому достеменно не можна відтворити та зрозуміти, як спілкувалися між собою носії мови. Еламська мова виникла на території сучасного Ірану (провінції Хузестан і Лурестан) в царстві Елам, що колись існувало, в 3 тис. до н. е. Еламці мали оригінальну писемність, що складалася з набору символів, потім символи змінилися на клинопис.
Читайте також: Плюси та мінуси професії «перекладач».
Еблаїтська мова, ще одна мертва мова семітської групи. На території Холеба та Хами на заході Сирії у III тис. до н. е. знаходилося місто Ебла, де було знайдено цілу бібліотеку з 5 тис. табличок з написами цією мовою. Хуррітська мова була поширена в районі південного Вірменського нагір’я в північній Месопотамії, існувала з 2 по 1 тис. до н. е.
У 2200 до н.е. на острові Крит виникло Мінойське царство, яке вважається прабатьком давньогрецької цивілізації та грецької мови, коли сталося виверження вулкана на сусідньому острові, жителі Криту спішно покидали острів і населяли материкову частину Греції, де відбулося змішання з місцевою мовною групою, так мінойська мова була повністю витіснена. мовою у V столітті до н.е. На сьогоднішній день вище вказані мови дуже рідко використовуються, але всеж таки їми ще використовуються. Якщо ж вам необхідні послуги бюро перекладів, зверніться за вказанними на сайті контактами.